Állásajánlat » Műszaki / Gyártás » Power Electronics Design Engineer, Elektromos hajtásrendszerekkel foglalkozó cég » Ref.: AR-1014

Erősáramú villamostervező mérnököt keresünk autóipari hajtásláncokkal foglalkozó partnerünk részére Budapestre.

Feladatok:

  • Rendszerkövetelményekből származó HW tervezési követelmények értékelése /  készítése
  • Együttműködés az inverterrendszer részleggel
  • Elektronikus tervek kidolgozása elektromos hajtáslánc-rendszerekhez (szimuláció, kapcsolási rajz, elrendezés), különösen a nagyfeszültségű vezetőkártya számára
  • Tervdokumentáció készítése
  • Részvétel a legrosszabb eset elemzésében, a hibafa elemzésében, a hibamód hatáselemzéseiben az ISO26262 szabvány szerint
  • Teszttervek és tesztesetek létrehozása a HW követelményeknek megfelelően a HW funkció ellenőrzéséhez és érvényesítéséhez
  • HW tesztek elvégzése a teszt tervnek megfelelően

Elvárások:

  • BSc, villamosmérnök MSc vagy ehhez kapcsolódó műszaki végzettség
  • Angol nyelvtudás írásban és szóban
  • Magabiztos elektronikai ismeretek (inverterek, DC/DC átalakítók)
  • Minimum 3 év elektronika területén szerzett tapasztalat
  • Altium Designerrel vagy más PCB tervező eszközzel szerzett tapasztalat
  • Elektronikus szimulációs eszközökkel (LTSpice, PSpice) szerzett tapasztalat

Előnyök:

  • Specifikus tapasztalat az autóipari alkalmazásokhoz használt nagyfeszültségű vontatási inverterekkel kapcsolatban
  • Rendszerszintű tapasztalat többszintű inverterek területén (teljesítménymodulok, DC köri kondenzátorok, gépészeti kivitelezés)
  • Izolált koordináció ismerete (clearance, kúszási távolságok)
  •  Altium Designerben szerzett tapasztalat
  •  EMC ismeretek

Amit kínálunk:

  • Versenyképes fizetés és cafeteria
  • Rugalmas munkaidő
  • Home office
  • Hosszú távú munkalehetőség
  • Támogató munkahelyi közösség
  • Folyamatos fejlődési lehetőség és új kihívások

Munkavégzés helye: Budapest